Andreja Barbara Jaš
univerzitetna diplomirana psihologinja, specialistka zakonske in družinske terapije, specialistka klinične art terapije, supervizorka in učna terapevtka

Ljubezen do dela z otroki sega daleč nazaj, ko sem še kot študentka opravljala delo varuške in izvajala delavnice za otroke. Po končanem šolanju sem 15 let opravljala terapevtsko delo z zasvojenimi in njihovimi družinami, ter bila strokovna vodja programa Terapevtska skupnost za zasvojene starše in njihove otroke Projekt človek. Zadnja leta se posvečam terapevtskemu delu z otroki, mladostniki in njihovimi starši v Centru Liberi.
Sem univerzitetna diplomirana psihologinja. Specializirala sem s področja zakonske in družinske terapije na Univerzi v Ljubljani, klinične ekspresivne art terapije pri dr. Avi Goren – Baru (Izrael), se izobraževala s področja igralne terapije pri Felicii Caroll (ZDA), ter opravila subspecializacijo s področja supervizije. Sem certificirana družinska in šolska mediatorka.
Ker me vedno znova navdušuje moč kreativnih pristopov in igre pri delu z otroki in mladostniki, sem svoje znanje obogatila z inovativnim terapevtskim pristopom z Lego kockami ter v Angliji pridobila certifikat Brick-by-Brick, Play Included.
Redno se udeležujem izobraževanj, mednarodnih konferenc, strokovnih predavanj in delavnic na katerih tudi sama predavam s področja terapevtskega dela z otroki in odraslimi. Izvajam tudi predavanja za starše in strokovnjake s področja dela z otroki. Sodelovala sem kot asistentka dr. Avi Goren-Baru pri študiju Ekspresivne art terapije, danes pa na omenjenem študiju vodim izobraževanje s področja objektnih odnosov in terapije. Sodelujem s Fakulteto Sigmunda Freuda (SFU) v Ljubljani, kjer predavam ma magistrskem študiju pri predmetu Diferencialna psihopatologija s področja zasvojenosti, izvajam tudi supervizijo. V sodelovanju s SFU in centrom Obelisk vodim program Psihoterapija otrok in mladostnikov, intenzivno izobraževanje s supervizijo.
Pri društvu za sistemsko psihoterapijo Slovenije vodim sekcijo za psihoterapijo otrok in mladostnikov ter sem aktivna članica v sekciji za psihoterapijo otrok in mladostnikov Krovne zveze za psihoterapijo Slovenije. Sodelujem tudi v nacionalni mreži Slovenije za pomoč družinam.
Redno se izobražujem in izpopolnjujem svoja znanja, ter sem tudi sama vključena v redno supervizijo. Trenutno sem v edukaciji EMDR praktika.
Sem poročena in mama dvema čudovitima mladima osebama, ki sta moja največja učitelja. Ob njiju rastem, se razvijam in postajam boljša jaz.
Barbara Vodopivec
Univerzitetna diplomirana socialna pedagoginja, sistemska psihoterapevtka

z veliko izkušenj v svetovanju in terapiji z otroki, odraslimi, družinami in pari. 10 let sem terapevtsko spremljala družine in posameznike na njihovi poti iz zasvojenosti v Društvu Projekt Človek. Dve leti sem bila strokovna vodja programa Terapevtske skupnosti za zasvojene starše in njihove otroke. Poletja sem preživljala na taborih otrok s cerebralno paralizo ter več let pomagala v francoskem vrtcu. Tako sem lahko spoznala ljudi v različnih življenjskih okoliščinah - vsak s svojevrstnimi izzivi.
Poleg življenja v Sloveniji sem živela 12 let v Nemčiji in 4 leta v Franciji, tako da srečanja nudim tudi v angleščini in nemščini, za otroke pa tudi v francoščini.
Delo z različnimi skupinami ljudi, življenje v različnih kulturah in lastno družinsko življenje z dvema otrokoma so mi dali veliko dragocenih izkušenj v medosebnih odnosih. Ob vsem tem pa mi je zelo pomembno stalno strokovno izpopolnjevanje in supervizija, lastna terapija in delo na sebi.
Mateja Koloini
Profesorica defektologije, specialistka relacijske družinske terapije, edukantka igralne terapije, supervizorka
Specialna pedagoginja z dolgoletnimi izkušnjami dela z otroki s posebnimi potrebami v vrtcih in šolah. Specializirala sem se za relacijsko družinsko terapijo, kar mi omogoča globlji vpogled v dinamiko družin in njihovo podporo. Svoje znanje sem nadgradila s stažiranjem na Frančiškanskem družinskem inštitutu ter v sodelovanju s Centrom Janeza Levca vodila projekt Terapevtske pomoči družinam z otroki s posebnimi potrebami.
Izobraževala sem se tudi na področju supervizije, kjer sem več let vodila supervizijske in intervizijske skupine, namenjene podpori vzgojiteljem in učiteljem. Navdušuje me moč otroške igre, zato se poglabljam v njeno raziskovanje in razumevanje. Svoje znanje sem obogatila z izobraževanji o delu z otroki z motnjami avtističnega spektra, kjer sem spoznala terapevtski potencial igre s kockami. V Angliji sem zaključila izobraževanje Brick-by-Brick pri Play Included in pridobila certifikat za izvajanje tega inovativnega pristopa. Trenutno sem tudi v procesu izobraževanja za pridobitev certifikata igralnega terapevta, kar dodatno širi moj strokovni spekter.
Rada spoznavam in odkrivam novo ter vpletam igriv pristop k vsemu, kar počnem. Navdušuje me nevrodiverziteta in raznolikost vseh vrst.
Damjan Habe – Habo
univerzitetni diplomirani socialni pedagog, praktik in svetovalec transakcijske analize, predavatelj

Sem socialni pedagog, »provisional cunselor« transakcijske analize, pri Zoranu Milivojeviću. Praktik. Moja pot dela z otroci in mladostniki se je začela s prostovoljstvom izvajanja otroških projektov delavniške oblike in taborniškega vodenja še preden sem začel s študijem socialne
pedagogike.
Kot vzgojitelj domskih otrok sem delal 20 let v obeh mladinskih domovih v Ljubljani. S populacijo staro med 7 in 20 let sem se srečeval predvsem z otroci s čustvenimi in vedenjskimi težava, ter težavami v duševnem zdravju in socialni integraciji. Del mojega profesionalnega dela je bilo tudi delo v Produkcijski šoli pri Mladinskem domu Jarše, ki je specializiran učni program za otroke s težavami v šolski integraciji. Zadnje leto pa sem posvetil delu svetovalnega
delavca v osnovni šoli, kjer sem bil tudi koordinator za otroke z dodatno učno in strokovno pomočjo (ti. otroci z odločbami). Vzporedno pa imam zadnjih 13 let privatno prakso svetovalnega dela s starši, otroci in mladostniki.
Veliko sem se posvečal tudi izobraževanjem na različnih področjih. Kot predavatelj sem delal na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem, kjer sem sodeloval tudi pri pripravi učnega programa smeri Socialna pedagogika. V okviru Zveze prijateljev mladine Ljubljana delam zadnjih deset let kot del predavateljskega tima v projektu Zavestno starševstvo, ki je namenjen staršem Ljubljanskih vrtcev in osnovnih šol. Še pred tem obdobjem pa do danes delam kot moderator, izvajalec izobraževanj in predavatelj za različne nevladne organizacije, šole in podjetja. Sem oče trem krasnim dekletom.